Loading...

Dietetyka kliniczna

Akademia MSP Ochrony Zdrowia i Urody realizuje autorski program kształcenia.
Czas trwania kursu trzy dni. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Absolwent kursu otrzymuje certyfikat oraz skrypt edukacyjny.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie do wykonywania świadczenia usług związanych z zastosowaniem diety w różnych jednostkach chorobowych, w odniesieniu jak pożywienie może stać się lekarstwem. Wiele jednostek chorobowych można złagodzić a nawet całkowicie wyleczyć za pomocą odpowiednio dobranej diety.

Efekty usługi i uczenia się: 

Wiedza i umiejętności pozwalające na interdyscyplinarne postępowanie przeciwdziałające różnym jednostkom chorobowym. Wiedza i umiejętności praktyczne pozwalające na zlecenie klientowi badań diagnostycznych krwi, moczu oraz kału, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego zdrowia. Analiza dostępnych na rynku testów w kierunku alergii i nietolerancji pokarmowych. Wiedza dotycząca różnic między alergiami i nietolerancjami pokarmowymi oraz ich znaczenie w występowaniu chorób autoimmunologicznych.

Wiedza i potrzebne umiejętności obejmie diagnostykę oraz dietę w przypadku chorób autoimmunologicznych w tym: RZA, AZS, ZZSK, toczeń, SM, Hashimoto, celiakia, choroby dietozależne: nowotwory, stłuszczenia wątroby, cukrzyca typu II, dna moczanowa, niedoczynność i nadczynność tarczycy, zakwaszenie organizmu, hiperkaclemia, biegunki, refluks przełykowo-żołądkowy, zaparcia, nieswoiste zapalenia jelit.

Program nauczania:

 1. Sposoby żywienia
 2. Metody – ilościowe, jakościowe, mieszane,
 3. Wywiad żywieniowy
 4. Analiza i ocena stanu odżywienia
 5. Pomiary antropometryczne, biochemiczne, wskaźniki niedożywienia
 6. Niedożywienie i jego podział
 7. Klasyfikacja i charakterystyka diet
 8. Diety: łatwo strawna, łatwo strawna z ograniczeniem tłuszczu
 9. Diety o zmienionej konsystencji
 10. Dieta ubogoenergetyczna, dieta bogatobiałkowa, niskobiałkowa
 11. Żywienie w wybranych jednostkach chorobowych mi.in:
 • chorobie wrzodowej, ostrym nieżycie żołądka
 • kamicy żółciowej
 • choroby autoimmunologiczne
 • dnie moczanowej
 • nawykowych zaparciach
 • nadciśnieniu tętniczym
 • miażdżycy
 • cukrzycy
 • chorobach wątroby

Cena szkolenia 1500 PLN

Szkolenie jest skierowane do każdej osoby, której zależy na „zdrowym” odżywianiu się. Oferta skierowana jest również do instruktorów fitness, trenerów personalnych, kulturystyki i specjalistów ds. żywienia, którzy chcą zapoznać się ze specjalistyczną stroną dietetyki.

Udostępnij!