Loading...

Dietetyka w kosmetologii

Akademia MSP Ochrony Zdrowia i Urody realizuje autorski program kształcenia.
Czas trwania kursu trzy dni. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Absolwent kursu otrzymuje certyfikat oraz skrypt edukacyjny.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie do wykonywania świadczenia usług związanych z dietą w kosmetologii. Wygląd zewnętrzny jest uzależniony od zdrowia fizycznego i psychicznego. Sposób odżywiania ma wpływ na ogólny stan zdrowia organizmu, odgrywa istotną rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry, włosów i paznokci. Za pomocą właściwie skomponowanej diety, można efektywnie przeciwdziałać i opóźniać procesy starzenia się skóry, wspomagać proces leczenia dermatoz i schorzeń skóry oraz poprawić wygląd.

Efekty usługi i uczenia się: 

Prowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych skóry w gabinecie kosmetycznym, kosmetologii i medycyny estetycznej z uwzględnieniem odżywiania skóry. Wiedza i umiejętności pozwalające na interdyscyplinarne postępowanie przeciwdziałające procesowi starzenia się skóry i poprawy jej wyglądu. Wiedza i umiejętności praktyczne pozwalające na diagnozowanie stanu skóry i niedoborów żywieniowych. Wiedza i potrzebne umiejętności do komponowania diety niezbędnej w zachowaniu prawidłowego stanu skóry, włosów i paznokci i opóźnianiu procesów starzenia się skóry.

Program nauczania:

  1. Podstawowe wiadomości o żywieniu człowieka
  2. Towaroznawstwo artykułów spożywczych
  3. Żywność funkcjonalna
  4. Żywność specjalnego przeznaczenia
  5. Podstawy dietetyki
  6. Zastosowanie Nutrikosmetyków
  7. Prawidłowa dieta w schorzeniach skóry takich jak: trądzik, AZS, łuszczyca
  8. Dieta przeciwrodnikowa bogata w antyutleniacze

Szkolenie z Dietetyki w kosmetologii jest kursem indywidualnym – nie czekasz więc na zebranie grupy szkoleniowej.

Udostępnij!