Loading...

Eksfoliacja kwasami AHA

Zabieg złuszczania wierzchnich warstw naskórka za pomocą AHA, mający na celu normalizację procesów odnowy komórkowej, odblokowania ujść gruczołów łojowych, niwelowanie blizn potrądzikowych i rozjaśnienie przebarwień skórnych. Dzięki stymulowaniu syntezy kolagenu i elastyny wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, wpływa na poprawę stopnia nawilżenia skóry.

Celem szkolenia jest nabycie nowego zakresu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z kosmetologii estetycznej z zakresu wykonywania zabiegu złuszczania za pomocą eksfoliacji kwasami z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarno- higienicznych oraz bezpieczeństwa pracy. Zajęcia praktyczne odbywają się przy udziale modelek. Celem szkolenia jest poznanie przez uczestnika preparatów do zabiegu złuszczania za pomocą kwasów, techniki złuszczania za pomocą kwasów AHA , zdobycie umiejętności zastosowania odpowiednich komponentów do problemu skóry oraz umiejętność samodzielnego wykonania zabiegu z zachowaniem zasad higieny. Uczestnik poznaje preparaty do zabiegu złuszczania za pomocą kwasów , umiejętnie posługuje się nimi podczas zabiegu, potrafi dawkować preparat oraz dobrać czas i technikę zabiegu w celu eliminacji problemy skórnych. Szkolenie służy zapoznaniu uczestników z zastosowaniem zabiegu eksfoliacji kwasami w kosmetologii estetycznej z zachowaniem zasad higieny oraz poznaniu przeciwwskazań do zabiegu i możliwości łączenia z innymi zabiegami.

Efekty kształcenia

– poznanie nowych zabiegów z zakresu zabiegu eksfoliacji kwasami
– nabycie umiejętności wykonywania zabiegów z medycyny i kosmetologii estetycznej z zachowaniem zasad Bhp oraz przeprowadzania profesjonalnego wywiadu z Klientem
– możliwość wdrożenia nowej oferty do salonu/ gabinetu z zabiegu eksfoliacji kwasami
– możliwość zwiększenia obrotów ze sprzedaży nowych usług w ofercie salonu i pozytywna zmiana wizerunkowa gabinetu

Program nauczania

  • Podział kwasów i ich rodzaje
  • Działanie kwasów na skórę
  • Rodzaje stężeń i ich zastosowanie
  • Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu kwasami AHA
  • Organizacja stanowiska pracy i klientki do zabiegu
  • Technika przeprowadzenia zabiegu eksfoliacji naskórka kwasami AHA
  • Pielęgnacja skóry po zabiegu
  • Częstotliwość zabiegów

1 Dzień – 300 pln

Udostępnij!